Co jest potrzebne do wykonania manicure żelowego?

Manicure żelowy jest popularną techniką stylizacji paznokci, wybieraną często ze względu na trwałość i łatwość wykonania. Jednak zanim zaczniemy przygodę z żelowym manicure, musimy skompletować zestaw akcesoriów i przyrządów potrzebnych do poprawnego wykonania takiej stylizacji.

Akcesoria niezbędne

Najważniejszą rzeczą, potrzebną do wykonania tego rodzaju manicure jest lampa do utwardzania. Bez niej możemy zapomnieć o żelowych paznokciach. Na rynku dostępne są dwa rodzaje lamp. Klasyczne lampy UV, utwardzają żel za pomocą żarówek ze światłem ultrafioletowym. W zależności od rodzaju żelu, utwardza się go w lampie od 2 do 3 minut. Drugim, bardziej nowoczesnym rodzajem lamp są lampy LED. W tym rodzaju lamp do utwardzania żelu stosuje się diody LED. Ten rodzaj lamp utwardza powłoki żelowe dużo szybciej, nawet w 30 sekund. Lampy LED są dużo droższe od lamp UV, ale na ich korzyść przemawia szybszy czas naświetlania, małe gabaryty i brak konieczności wymiany żarówek. Niektórzy producenci deklarują trwałość lampy nawet do 12 lat! Jednak decydując się na porządną lampę LED musimy się przygotować na wydatek rzędu 300 złotych wzwyż. Nie warto kupować tanich i małych lamp typu „mostek” gdyż istnieje ryzyko, że nie utwardzą one żelu w wystarczającym stopniu i manicure nie uda się.
Kiedy mamy już lampę, należy wybrać pozostałe akcesoria niezbędne do wykonania manicure. Oczywiście najważniejsze w wykonaniu tego rodzaju manicure będą dobrej jakości żele. Na kosmetykach nie warto oszczędzać. Złej jakości, przypadkowy żel sprawi, że manicure nam nie wyjdzie. Tak samo ważny jak żel jest odpowiedni pędzelek. To właśnie pędzelek jest esencją manicure żelowego, ponieważ dzięki właściwej technice nakładania żelu uzyskujemy właściwą precyzję manicure oraz oszczędzamy sobie pracy przy żmudnym piłowaniu. Pędzle do żelu są płaskie i mają kształt języczka.

Możemy wybierać między różnymi rozmiarami, dzięki czemu uzyskamy idealny efekt. Warto wybrać możliwie najlepszy pędzelek, by uniknąć niespodzianek np. w postaci wypadania włosków w trakcie malowania. Pozostałe produkty niezbędne do wykonania żelowych paznokci to primer czyli lakier bazowy, cleaner, pilnik do paznokci oraz blok polerski oraz rolka wacików bezpyłowych. Budując swój zestaw do żelu, nie należy zapominać o zestawie tipsów (przezroczystych lub mlecznych), kleju do tipsów oraz gilotynie do ich przycinania. Jeśli decydujemy się na budowanie paznokci na naturalne płytce, potrzebna nam będzie rolka samoprzylepnych form.

Co się może przydać?

Oprócz niezbędnych akcesoriów do manicure żelowego, warto zaopatrzyć się także w produkty, które może nie są niezbędne, ale znacznie ułatwiają zrobienie manicure. Do takich akcesoriów z pewnością należy zmiękczacz do skórek, zestaw drewnianych patyczków oraz oliwka do skórek, Dzięki za wszystko którym nasze skórki będą w idealnej kondycji. Do zdjęcia żelu może przydać się frezarka kosmetyczna z wymiennymi frezami. Takim narzędziem możemy nie tylko zdjąć żel, ale także usunąć skórki (specjalnym, ceramicznym frezem). Przydatnym gadżetem może się okazać miękka szczoteczka do usuwania pyłu z opiłowanych paznokci. Akcesoriami dodatkowymi, ale pożądanymi u każdej stylistki są rozmaite dodatki takie jak brokat, naklejki i inne ozdoby. Nie są konieczne, ale to właśnie dzięki nim można uzyskać spektakularne efekty estetyczne.