zadbane-paznokcie-praca

Jak dbać o paznokcie domowymi sposobami

Wiele mówi się na temat, jak dbać o dłonie. Drogerie zachęcają do zakupu kremów i innych kosmetyków, które mają działać w tym zakresie. Zapomina się natomiast o paznokciach, a to, co przeznacza się do zastosowania w ich zakresie, to jedynie lakiery, które mają je upiększać. Na szczęście jest wiele domowych sposobów na to, aby zadbać również o kondycję płytki paznokcia. Nie trzeba się zbytnio wysilać, ale efekty jest naprawdę duży. Wystarczy odrobina zaangażowania. Poniżej kilka cennych wskazówek.

Kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, że to, jak wyglądają ich paznokcie, to w głównej mierze zasługa diety, tego, co jedzą. Szczególnie zapracowane panie, które nie mają czasu na gotowanie, sięgają po to, co jest szybkie w przygotowaniu i przede wszystkim, co nie zawiera żadnych wartości. Należy wobec tego pamiętać, że witaminy i minerały są bardzo potrzebne do utrzymania paznokci w dobrej kondycji. Dieta wobec tego powinna być bogata w wapń, żelazo, cynk, proteiny, a także witaminy A, B i C. Witaminy te znajdują się w warzywach i owocach. Trzeba wobec tego jeść ich jak najwięcej. Niektóre kobiety radzą, aby każdego dnia wypijać szklankę herbaty przygotowanej ze skrzypu lub pokrzywy. To wpłynie na wzrost paznokci.

Nie wystarczy tylko działać na paznokcie, stosując rozmaite preparaty i wykonując zabiegi. Paznokcie powinny być również chronione. Należy wobec tego chronić je przed kontaktem z silnymi środkami myjącymi. Najlepiej zakładać rękawiczki przed myciem podłóg, wanny i innych rzeczy. Wilgoć, a także i tym bardziej substancje chemiczne skutecznie osłabiają paznokcie. Wówczas stają się nie tylko kruche, ale i łamliwe.

dlonie_paznokcie

Paznokcie nie zawierają tłuszczu. To dlatego są narażone na intensywną suchość. W związku z tym najlepiej natłuszczać je odpowiednimi kremami, a w drogeriach jest ich całe mnóstwo. Dobrze jest wybierać takie, które zawierają fosfolipidy, mocznik bądź kwas mlekowy. Poza tym można również potraktować je zupełnie domowymi metodami. Wystarczy moczyć paznokcie w podgrzanej oliwie, a nawet w zwykłym oleju. Warto do dodać też kilka kropli soku z cytryny. Taka kuracja może skutecznie nawilżyć paznokcie, a także poprawić kondycję skórek.

Wiele pań nawet nie miało pojęcia o tym, że wpływ na kondycję paznokci mają same skórki, które znajdują się wokół płytki. Otóż wystarczy dbać o kondycję skórek, aby automatycznie przyczynić się do lepszego stanu paznokci np. przy pomocy takiej oliwki do skórek. Kobiety chętnie sięgają po lakiery do paznokci, ale nie wiedzą, że nie wszystkie są dla nich bezpieczne. Niektóre zwyczajnie w świecie przyczyniają się do jeszcze większego zniszczenia. Dlatego należy zwracać uwagę na to, czym dokładnie się je maluje. Co więcej, trzeba w swoich rozważaniach skupić się także na zmywaczach. Nie wszystkie są dobre, niektóre mocno niszczą płytkę paznokci i przyczyniają się do fatalnego ich wyglądu.

Jest jeszcze kilka cennych rad dotyczących dbania o paznokcie. Jednak tak naprawdę powyższe są najważniejszymi. Wystarczy dostosować się tylko do tych, by w niedługim czasie ujrzeć pierwsze pozytywne efekty.

Polecamy: https://drwinczakiewicz.pl/