Jak wykonać manicure idealny

Idealnie wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jednak często nie przykładamy do tej pielęgnacji wielkiej wagi, albo robimy ją szybko i niestarannie. Jak powinien wyglądać idealny, modelowy manicure?

Po pierwsze – przygotowanie

Na początku manicure, paznokcie należy oczyścić ze starego lakieru. Kiedy płytki są już oczyszczone, nadchodzi moment na korektę kształtu. Delikatnie opiłujmy paznokcie skracając je i nadając pożądany kształt dopasowany do dłoni, typu urody i trybu życia. Pamiętajmy, żeby wszystkim paznokciom nadać identyczny kształt i w miarę możliwości – także identyczną długość. Kiedy paznokcie są już czyste i opiłowane, możemy zafundować im odrobinę relaksu. Do miseczki nalejmy ciepłą wodę i dodajmy do niej pachnącą sól do kąpieli oraz olejek eteryczny. Można też do kąpieli dłoni użyć lekko podgrzanej oliwy z oliwek. Taki zabieg rozgrzeje i zrelaksuje dłonie, a dodatkowo wpłynie zbawiennie na stan naszej skóry i paznokci.
Po skończonej kąpieli, ręce należy starannie osuszyć. Na skórki nakładamy na chwilę żel zmiękczający do skórek i odsuwamy je starannie z płytki paznokcia. Jeśli to absolutnie konieczne, możemy także wyciąć odstające mocno skorki, ale róbmy to tylko w ostateczności. Jeśli jeden z paznokci ulegnie uszkodzeniu i złamie się, możemy naprawić uszkodzenie bez konieczności obcinania wszystkich pozostałych paznokci. W tym celu należy wyciąć z torebki herbaty łatkę odpowiadającą uszkodzeniu i przykleić do paznokcia za pomocą bezbarwnej odżywki do paznokci. Po wygładzeniu i wypolerowaniu „opatrunek” staje się gładki i nie odznacza się później pod lakierem.

Postaw na kolor

Kiedy dłonie są już zadbane i odprężone, nadchodzi czas na malowanie. Płytki paznokci należy odtłuścić i odrobinę zmatowić bloczkiem polerskim, zwłaszcza po natłuszczającej kąpieli w oliwie. Na płytkę paznokcia nakładamy bazę pod lakier i pozwalamy jej swobodnie wyschnąć. Jeśli mamy tendencję to niestarannego malowania i wyjeżdżania na skórki, zabezpieczmy skórę wokół paznokcia specjalną bazą peel off, która zasychając zmienia się w powłokę o gumowej strukturze. Jeśli nie dysponujemy bazą peel off, wystarczy zwykła oliwka lub wazelina.
Kiedy baza pod lakier wyschnie, nakładamy spokojnie kolorowy lakier a na wierzch lakier nawierzchniowy czyli top coat. Nie warto się przy tych czynnościach śpieszyć. Lakier do paznokci schnie stosunkowo wolno, ale im więcej czasu damy mu na wysychanie, tym dłużej będzie się trzymał na paznokciu. Po skończonym malowaniu warto pociągnąć skórki odżywczą oliwką.

Sprawdź także: Lores – najlepsze rajstopy w Polsce!

Jeśli nie masz czasu…

Istnieją sprytne sposoby, jak przyspieszyć wysychanie lakieru. Na rynku dostępne są specjalne wysuszacie do lakieru. Preparaty takie można kupić w sprayu, pędzelku lub pipecie. Po nałożeniu wysuszacza lakier faktycznie szybko schnie i jest odporniejszy na zniszczenie. Jeśli nie mamy wysuszacza lub chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć wysychanie, można włożyć słonie pod zimną, bieżącą wodę. Dobry efekt daje także włożenie dłoni do zamrażarki lub wystawienie ich na ostre, zimowe powietrze. Takie sposób należy jednak stosować z rozwagą, by nie ryzykować groźnych odmrożeń. Dobrym sposobem na przyspieszenie wysychania lakieru jest także włożenie dłoni do lampy UV, nawet jeśli mamy dłonie pomalowane zwykłym lakierem a nie tym światłoutrwadzalnym.

Polecamy także -> https://fonte.com.pl/