Lakiery do paznokci dla dzieci

Małe dziewczynki obserwując swoje mamy, chciałyby tak jak one malować paznokcie i używać różne kosmetyki. To normalne. Jednak niestety stosowanie takich lakierów zawierających masę chemii i innych szkodliwych substancji (choć nie wszystkie lakiery są takie szkodliwe), mogłoby przyczynić się do uszkodzenia delikatnej płytki paznokci. Kolejną dawką niezdrowych substancji mających negatywny wpływ na stan malutkich paznokci byłby tu zmywacz. Dlatego raczej odradza się stosowanie takich produktów u dzieci.

Dziewczynkom, które nie potrafią zrozumieć, dlaczego mama może, a one nie, poleca się lakiery przystosowane do ich potrzeb i możliwości. Są to po prostu lakiery dla dzieci. Czym się różnią? Przede wszystkim składem. Najczęściej są tworzone na bazie wody, dzięki czemu są bezpieczne. Całkiem naturalne lakiery idealnie nadają się dla delikatnej płytki paznokcia. Co najważniejsze, można je usunąć bez stosowania szkodliwych zmywaczy i innych rozpuszczalników. Lakiery te zdejmuje się z paznokcia jak naklejkę. W ofercie sklepów są do kupienia lakiery w przeróżnych kolorach. Dzięki takim właśnie lakierom dziewczynki mogą malować swoje małe paznokcie i tym samym cieszyć się z uzyskanego efektu, wcale nie szkodząc płytce paznokci.

Lakiery do paznokci przeznaczone dla dzieci można kupić w bardzo różnych punktach sprzedaży. Duży wybór tego typu produktów jest w sklepach z zabawkami. Można je dostać też w dobrze zaopatrzonych drogeriach. Każda mama powinna znaleźć je dla swojej córki bez większego problemu. Takie lakiery wcale nie są drogie. W związku z tym istnieje szansa na zakup większej ilości, wielu kolorów.

Pytanie tylko – czy warto uczyć małe dziewczynki takich nawyków? Otóż nie ma w tym nic złego. Malowanie paznokci przez kobiety to bardzo normalna sprawa. Mówi się nawet, że tak powinny robić, bo wówczas widać, że o siebie dbają. Dlatego małe dziewczynki powinny się tego od swoich mam uczyć. Takie lakiery zwykle są przeznaczone dla dziewczynek już od trzech lat. Na pewno pierwsze próby malowania paznokci nie będą przebiegały w stu procentach poprawnie. Jednak tym sposobem dziewczynki dojdą do wprawy. Wyćwiczą sobie przy okazji precyzję i sprawność rączek.

Normalne lakiery do paznokci w ogóle nie nadają się dla dzieci. Są zbyt szkodliwe. Niektórych nie poleca się nawet kobietom, a co mówić dzieciom, które są zdecydowanie bardziej wrażliwe na działanie substancji, które się w nich znajdują. Czasem kobiety – mamy – same namawiają swoje córki do tego, aby dały pomalować swoje paznokcie. Wówczas sięgają do swojej kolekcji po jakiś jaśniejszy kolor i malują. Jednak nie tędy droga. Takie postępowanie może tylko zaszkodzić dziecku. Z drugiej strony zapach lakieru do paznokci i zmywacza, na pewno nie przypadnie do gustu małym strojnisiom. Jeżeli wobec tego któraś z mam dojdzie do wniosku, że byłoby fajnie pomalować paznokcie również córce, powinna udać się do sklepu po specjalny lakier i pozwolić jej wykazać się samodzielnie. Kto wie, może urodziła się prawdziwą kosmetyczką.