Nowa forma integracji dla pracowników

Zabawa integracyjna wśród pracowników cieszy się zawsze dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. Zamiast myśleć o codziennych obowiązkach, można spotkać się w miłym gronie, ciesząc się z chwili obecnej. Tylko że standardowe formy zabaw integracyjnych nieco się przejadły. Przedsiębiorcy szukają nowego pomysłu, zapewniając tym samym swoim pracownikom ciekawą formę zabawy. O czym można pomyśleć?

Budowanie więzi pracowniczych

Ciekawą propozycją stają się gry miejskie jako nowoczesna forma integracji. Na czym takie gry polegają – chyba każdy zdaje sobie sprawę. Z tą jednak różnicą, że dedykowana jest ona tylko i wyłącznie dla danego sektora pracowników. Co więcej, w wielu przypadkach bywa tak, że cały scenariusz gry układany jest zgodnie z zaleceniami klienta. Dlaczego ta gra jest opłacalna? Ponieważ pomaga budować więzi pracownicze i je zacieśniać. Tak, wszyscy rywalizują w grupach chcąc zdobyć najwyższe trofeum. Ważniejsze jest jednak to, że aby się to udało, należy nauczyć się współpracować ze sobą. Będzie miało to wpływ nie tylko na wynik gry, ale również na przyszłość. Na zachowania z jakimi będzie się miało do czynienia w firmie.

Kreatywność na wysokim poziomie

Gra miejska to ogrom najróżniejszych zagadek. Trzeba je rozwiązać, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że będzie mógł dalej podążać, aż do finalnej nagrody, która spoczywa na samym końcu ścieżki. Co jest ważne? To fakt, że do rozwiązania takich zagadek (a odnoszą się one do różnych kwestii) należy pobudzić swój umysł. Należy wspiąć się na drabiny kreatywności, aby pokazać, że się umie i potrafi. Nie? Nikt nie będzie w stanie dalej przejść. Kreatywne podejście do pracy, jak również umiejętność współpracy, będzie miało wpływ także na wypełnianie obowiązków pracowniczych.

Kto jest liderem drużyny?

Do rozwiązywania zagadek miejskich przywódca nie jest potrzebny, szczególnie jeśli chodzi o imprezy Augustów. Ale taka jest już naturalna kolej rzeczy, że podczas takiej właśnie zabawy wyłania się lider zespołu, który pomaga obrać kierunek działania. To, które drużyna miejsce zajmie ma również wpływ na to, jak działa lider zespołu. Właściciel firmy taką grę może potraktować nie tylko jako formę dobrej zabawy, ale również jako taki nieoficjalny sprawdzian – w szczególności, jeżeli w grę wchodzą awanse w najbliższej przyszłości. Będzie można przekonać się, czy ktoś się na to nadaje, czy też nie. Jest jeszcze wiele innych zalet, jakie płyną z takiego działania, dlatego tym bardziej warto rozważyć grę miejską, jeżeli ktoś chciałby zaplanować zabawę integracyjną.

Więcej na: Imprezy Integracyjne Sopot