Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, charakteryzujący się wysokim stężeniem trombocytów oraz czynników wzrostu. Jego skład warunkuje wiele cennych właściwości wykorzystywanych na szeroką skalę w medycynie estetycznej. Zabiegi wykonywane przy użyciu osocza bogatopłytkowego (https://cmeik.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe/), dzięki naturalności, bezpieczeństwu oraz wysokiej efektywność i skuteczności, cieszą się coraz szerszym gronem odbiorców.

Wskazania do zabiegu

Terapia przy użyciu osocza bogatopłytkowego skierowana jest do osób chcących dokonać rewitalizacji lub regeneracji skóry. Ponadto, skuteczna jest również w redukcji zmarszczek, fałd oraz blizn potrądzikowych.

 Jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu PRP wykonywany jest przez dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i trwa około godziny. Jego cena oscyluje w granicach 900 – 2500 zł. Zabieg rozpoczyna  się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta. Następnie przy użyciu specjalistycznej wirówki dokonuje się separacji erytrocytów od osocza zawierającego trombocyty. W efekcie tego otrzymuje się koncentrat o wysokim stężeniu płytek krwi zawieszony w niewielkiej ilości osocza.  Następnie dodaje się do niego czynnik aktywizujący płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost komórek. Finalnie otrzymuje się osocze bogatopłytkowe gotowe do podania pacjentowi.

Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Kosmetyki-dla-dzieci-i-niemowlat-1384.html

Zabieg z użyciem tak przygotowanego preparatu wykonuje się metodą mezoterapii lub wolumetrii. W przypadku mezoterapii za pomocą iniekcji osocze wprowadzane jest bezpośrednio do skóry. Z kolei metoda wolumetrii polega na modelowaniu konturów twarzy, poprzez iniekcję osocza bogatopłytkowego liniowo wzdłuż zmarszczek. 

Efekty zabiegu

Iniekcja osocza bogatopłytkowego wymusza podziały komórek macierzystych, proces andiogenezy oraz warunkuje stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. W efekcie tego dochodzi do znacznej redukcji zmarszczek, odżywienia, regeneracji i wyraźnego nawilżenia skóry. Przebudowa tkanek zaczyna się po około 48 godzinach od iniekcji. Poprawę stanu cery obserwuje się już po 2 tygodniach, natomiast efekt zabiegu utrzymuje się pół roku.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/