Pierścionki zaręczynowe

Zakup pierścionka zaręczynowego dla wielu mężczyzn stanowi duży problem. Nic dziwnego. Patrząc na szeroki wybór, jaki oferują sklepy jubilerskie niejeden nabawiać może się zawrotu głowy. Który z pierścionków wybrać, aby trafić w gust ukochanej? Ile wydać na zakup pierścionka? I czy aby na pewno trafimy z odpowiednim rozmiarem? Oto kilka porad dzięki, którym TEN dzień wcale nie będzie taki straszny.

Określ budżet

Najważniejszą rzeczą jest określenie kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na zakup pierścionka. Tradycja mawia, że jego cena powinna równać się miesięcznej wypłacie. To ile wydasz, zależy od Ciebie. Jeśli nie masz wystarczającej kwoty, warto rozważać zakup na raty, który coraz częściej jest oferowany w punktach sprzedaży. 

Określ gust

Oczywiście, że wygląd pierścionka nie jest najważniejszy, ale dobrze by było, gdyby trafiał on w gust wybranki. W tym celu zaobserwuj jaką biżuterię nosi Twoja dziewczyna. Czy jest ona srebrna, czy złota? Czy jej  wisiorki są bogato zdobione? Jeśli nie, postaw na skromniejszy model. Zawsze możesz podpytać się o gust jej mamy, siostry czy przyjaciółki. 

Wybierz zdobienie

Na rynku jubilerskim zakupić można pierścionki z różnorakimi kamieniami. Najczęściej na pierścionki zaręczynowe wybierane są te z diamentem. Jest to kosztowny zakup, a wielkość diamentu zazwyczaj nie zaskakuje. W tym przypadku warto przemyśleć czy topaz, szafir, rubin lub ametyst nie rozwiązałby problemu. Paleta barw jest naprawdę zachwycająca, a ceny wydają się przystępne.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/11-kawa

Wybierz rozmiar 

Jeśli Twoja ukochana nosi już pierścionek na palcu zadanie wydaje się nieco ułatwione. Wystarczy zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka. Pomiar taki będzie obarczony pewnym błędem, ale pozwoli wstępnie oszacować rozmiar. Najlepiej, gdyby dyskretnie pożyczyć pierścionek i udać się z nim do jubilera, który dokona precyzyjnego pomiaru. W przypadku, jeśli Twoja ukochana nie nosi pierścionka sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Najlepszym sposobem będzie pomiar jej palca podczas snu. Spróbuj delikatnie owinąć palec nitką lub wstążką. Sposób tego pomiaru też nie jest doskonałym odzwierciedleniem, grubości palca, ale pozwoli wstępnie oszacować rozmiar. Aby nie ściągać na siebie podejrzeń, możesz to zadanie przekazać jej koleżance. 

Przy współpracy: Zielinski ART