Przeszczep włosów

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcieliby cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami tak długo, jak to tylko możliwe. Nie ma w tym niczego dziwnego, są one bowiem naturalną ozdobą, a często również znakiem charakterystycznym danej osoby. Niestety, bujna czupryna często pozostaje wyłącznie w sferze marzeń, z dwóch podstawowych powodów. Pierwszym z nich są geny, w wyniku których nie dane nam było urodzić się z gęstymi, grubymi włosami. Drugą kwestią są coraz bardziej powszechne problemy z wypadaniem włosów, które mogą pojawić się w różnym wieku. Można radzić sobie z nim przy pomocy kosmetyków, jednak czasem do osiągnięcia zadowalającego efektu wymagane jest podjęcie bardziej zdecydowanych działań. W taki wypadku doskonałym rozwiązaniem jest przeszczep włosów.

Efektownie i komfortowo

Choć nazwa brzmi nieco groźnie, przeszczep włosów jest stosunkowo prostym i mało inwazyjnym zabiegiem. Polega on na pobraniu mieszków włosowych z okolic potylicy i przeszczepieniu ich w te miejsca na skórze głowy, gdzie cebulek jest mniej. W taki sposób włosy zostają zagęszczone na obszarach, na których występuje taka potrzeba. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest zwłaszcza łysienie androgenowe. Pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu, ponieważ znajduje się w znieczuleniu miejscowym. Takie rozwiązanie sprawia, że nie jest wymagane pozostanie w klinice po zakończeniu przeszczepu (https://drparadowska.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow/), a proces gojenia, który trwa od siedmiu do czternastu dni, możemy przechodzić w domowym zaciszu. Efektem finalnym jest widoczne zagęszczenie włosów, które sprawia, że znika skrępowanie i dyskomfort, a także konieczność korzystania z takich opcji, jak doczepiane pukle, czy peruki. Warunkiem jego uzyskania jest wykonanie zabiegu przez specjalistów.

Przeszczep włosów – rozwiązanie dla każdego?

Choć przeszczep włosów jest bezpiecznym zabiegiem, w przypadku którego nie ma ryzyka odrzucenia go przez organizm, posiada pewne obostrzenia. Powinny z niego zrezygnować osoby, które posiadają stany zapalne skóry głowy oraz te, które chorują na różnego rodzaju nowotwory, łysienie plackowate, czy choroby układu sercowo – naczyniowego.

Przy współpracy: Gabinet medycyny estetycznej DrParadowska