Technika ombre nails

Cieniowane paznokcie to ostatni krzyk mody. Każdy może ją wykonać na paznokciach, wystarczy tylko odrobina wprawy.

Co to jest ombre nails?

Technika ombre nails to taki sposób zdobienia, który daje na paznokciach efekt cieniowania i przenikania różnych odcieni koloru między sobą. Może to być gradacja jednego odcienia, Pd najjaśniejszego do najciemniejszego albo płynne przenikanie się dwóch kolorów. Ombre możemy robić na każdym palcu lub tylko na niektórych. Możemy także zrobić przejście kolorystyczne w połowie dłoni, blendując kolory wzdłuż a nie w poprzek paznokcia. Ten sposób stylizacji ma wiele zastosowań i daje na paznokciach niezwykłe efekty. Za pomocą różowego lakieru podkładowego przenikającego się z białym i kryjącym, możemy wykonać subtelny i elegancji manicure babyboomer.

Ombre nails tradycyjnym lakierem

Technika wykonania ombre nails zależy od sposobu malowania paznokci. Tradycyjnie takie zdobienie wykonuje się za pomocą zwykłego, szybko zasychającego lakieru do paznokci. Aby uzyskać efekt przenikania, należy pomalować paznokcie dwukrotnie najjaśniejszym z wybranych przez nas lakierów. Kiedy lakier wyschnie, na kawałek odciętej gąbeczki nakładamy lakier w pośrednim kolorze. Do tego celu można użyć gąbki do makijażu lub zwykłej gąbki kuchennej. Gąbeczką umoczoną w lakierze energicznie tapujemy paznokieć po paznokciu, mniej więcej do połowy jego długości. Czynność powtarzamy, aż uzyskamy zadowalający efekt przejścia. Kiedy lakier wyschnie, w ten sam sposób nakładamy na końcówkę paznokcia najciemniejszy lakier. Całość zabezpieczamy topem. Aby podczas używania gąbeczki nie brudzić skóry palców, można użyć specjalnego płynu peel off. Taki płyn nakłada się na skórki i pozostawia do wyschnięcia. Po zaschnięciu tworzy on gumową, elastyczną powłokę, po której bezpiecznie możemy malować. Kiedy manicure będzie gotowy, żel można bez problemu zerwać z palców wraz plamami lakieru.

Ombre nails lakierem hybrydowym

W przypadku hybryd wykonanie ombre nails jest nieco trudniejsze, ponieważ nie możemy tutaj użyć gąbki. Po pierwsze, w przypadku hybryd nie możemy sobie pozwolić na taki brak precyzji i malowanie skórek. Po drugie, gąbeczka napowietrza lakier i może zostawiać w rzadkiej hybrydzie pęcherzyki powietrza, przez co manicure nie będzie zbyt estetyczny. Jeśli chcemy wykonać ombre lakierami hybrydowymi, musimy użyć pędzelka oraz sondy kosmetycznej. Wykonanie tego manicure polega na nałożeniu (po uprzednim nałożeniu bazy), dwóch kolorów lakierów (wzdłuż lub w poprzek paznokcia) i delikatnym wymieszaniu ich w miejscu połączenia za pomocą pędzelka lub sondy. Nie jest to prosta technika, gdyż musimy jednocześnie pilnować, by nie wyjechać na skórki oraz dbać o precyzję samego miejsca przenikania – aby było ono naturalne, delikatne i jednocześnie pozbawione pęcherzyków powietrza i nierówności. Do hybrydowego ombre warto użyć najbardziej kryjących lakierów, gdyż ciężko jest osiągnąć estetyczny efekt przenikania nakładając więcej niż jedną warstwę lakieru. Aby zwiększyć krycie, pod cieniowana warstwę możemy użyć jasnego, delikatnego lakieru podkładowego.
Drugą metodą na ombre hybrydowe jest użycie gąbeczki tak jak w przypadku tradycyjnego lakieru. Jednak nie używamy do cieniowania lakieru hybrydowego a gęstego, kryjącego żelu tupu kamuflaż lub sugar effect. Dzięki gęstej konsystencji żel nie spłynie z paznokci ani nie nabierze pęcherzyków powietrza a my uzyskamy piękny i subtelny efekt gradacji. Metoda żelowa daje szczególne efektowne rezultaty przy manicure babyboomer.