Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na intensywną regenerację skóry.

         Medycyna estetyczna rozwija się z roku na rok, dając swoim zwolennikom coraz więcej zabiegów do indywidualnego doboru. Największą popularnością od lat cieszą się zabiegi ujędrniające skórę twarzy i dające efekt odmłodzenia, poprzez likwidację pojawiających się zmarszczek. Najnowsze zabiegi z tego zakresu, oferują odmłodzenie skóry w sposób nieinwazyjny, bez konieczności nacinania twarzy i pozostawiania blizn. Jednym z takim nieoperacyjnych zabiegów dających efekt liftingu skóry twarzy jest radiofrekwencja mikroigłowa. 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

       Ten typ zabiegu szczególnie przeznaczony jest dla osób posiadających następujące problemy związane ze skóra twarzy:

  • skóra twarzy pozbawiona jędrności, wiotka skóra szyi oraz dekoltu,
  • niezadowalający wygląd owalu twarzy, na przykład opadające policzki czy podbródek,
  • pojawienie się zmarszczek i linii zarówno tych związanych ze starzeniem się skóry, jak i mimicznych czy wywołanych poprzez palenie papierosów i zmniejszenie elastyczności skóry twarzy,
  • bardzo widoczne pory na skórze twarzy.

Zabieg tego typu nie jest dedykowany jedynie na poprawę kondycji skóry twarzy. Używa się go także do poprawy wyglądy całego ciała, między innymi redukcji cellulitu oraz rozstępów, blizn, przebarwień, a nawet do leczenia uporczywej nadpotliwości. 

Działanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

         Zabieg przeprowadzany (https://cmeik.pl/oferta/radiofrekwencja-mikroiglowa/) jest przy użyciu wymiennych kartridży z pozłacanymi igłami. Igły te są różnej długości, dzięki czemu istnieje możliwość odpowiedniego doboru igły do posiadanego problemu, a także obszaru ciała na którym przeprowadza się zabieg. Urządzenie to doprowadza do powstania mikrouszkodzeń skóry, które następnie stymulują tkanki do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki tym składnikom skóra staje się dużo bardziej ujędrniona i promienna. Efekty zabiegu zależne są od głębokości zastosowanego zabiegu. Im głębiej powstają uszkodzenia, tym skóra bardziej stymulowana jest do produkcji składników odbudowujących. Na pełne efekty zabiegu należy poczekać, ponieważ skóra potrzebuje czasu, aby całkowicie się zregenerować. 

CMEIK